Lubisz układać Spróbuj puzzli 3D

Puzzle to nie tylko przyjemność układania, ale też świetne ćwiczenia dla umysłu. Bawią się nimi nie tylko dzieci, ale też dorośli podnosząc poprzeczkę do coraz większej ilości elementów. Układanki pozwalają się odprężyć, a znalezienie odpowiedniego elementu spośród setki lub tysięcy podobnych, jest czasami równoznaczne ze zdobyciem prawdziwego skarbu. Kto chciałby spróbować czegoś innego, temu polecamy puzzle 3D. Układanki przestrzenne to zupełnie inny wymiar rozrywki.

Z instrukcją czy bez?

Większość miłośników puzzli nie wyobraża sobie układania z instrukcją, która podaje dokładne rozmieszczenie każdego elementu i kolejność układania. Szukanie pasujących kawałków to przygoda, zatem dlaczego puzzle 3D miałyby być inne? Na rynku dostępne są układanki przestrzenne składające się z piankowych elementów, do których mamy dołączony jedynie obrazek, na którym jest pokazane, jak ma wyglądać gotowa konstrukcja. To, czy akurat w rękach trzymamy element ściany wschodniej, zachodniej, czy może podłogę, musimy rozeznać sami.

Puzzle 3d, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie! Puzzle 3d – tanio kupisz na portalu bee.pl, do których dołączona jest instrukcja, to zazwyczaj drewniane, plastikowe lub papierowe konstrukcje, bardziej skomplikowane niż układanki piankowe, które składają się jedynie z kilku ścian, podłogi i dachu. Takich puzzli nie ułożylibyśmy bez dokładnego planu, bo wiele elementów nie widać na na zewnątrz, chociaż są niezbędne w całej konstrukcji danego modelu.

Ułożyć i zapomnieć? Niekoniecznie

Tak jak puzzle 2D mogą po ułożeniu ozdabiać ściany, tak puzzle 3D mogą stać się interesującym bibelotem na półce, ale niektóre układanki są tak wyjątkowe, że można się nimi aktywnie bawić. 

Na rynku dostępne są bardzo praktyczne modele drewniane, które po ułożeniu stają się świetnymi zabawkami z ruchomymi elementami. Nie są odpowiednie dla całkiem małych dzieci, ale te większe z pewnością chętnie zainteresują się na przykład drewnianym modelem motocykla, który najpierw bedą mogły samodzielne (lub z pomocą rodzica) złożyć, a później wykorzystać w zabawie.

Jeśli jakiegoś miłośnika puzzli bolą już plecy od ciągłego nachylania się nad układanką, a kolana od siedzenia przy niej po turecku, puzzle 3D będą idealne dla urozmaicenia rozrywki i odpoczęcia od tradycyjnego szukania pasującego elementu z fragmentem nieba. Być może nowy wymiar puzzli wciągnie kogoś na dobre.

Puzzle to nie tylko przyjemność układania, ale też świetne ćwiczenia dla umysłu. Bawią się nimi nie tylko dzieci, ale też dorośli podnosząc poprzeczkę do coraz większej ilości elementów. Układanki pozwalają się odprężyć, a znalezienie odpowiedniego elementu spośród setki lub tysięcy podobnych, jest czasami równoznaczne ze zdobyciem prawdziwego skarbu. Kto chciałby spróbować czegoś innego, temu polecamy…